Strona główna
Wojsko
Tutaj jesteś

Kominiarka wojskowa – gdzie kupić?

30 marca 2023 kominiarka wojskowa

Kominiarka wojskowa to rodzaj czapki, która jest najczęściej noszona przez żołnierzy, policjantów oraz innych pracowników służb mundurowych. Jednak nie tylko oni ich używają – również rekonstruktorzy historyczni, sportowcy i szczególnie wielbiciele militarnego stylu chętnie je kupują. Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić kominiarkę wojskową? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się o jej przeznaczeniu oraz polecanych sklepach.

Czego dowiesz się z artykułu:

  • co to kominiarka wojskowa?
  • z czego wykonana jest kominiarka wojskowa?
  • kominiarka wojskowa – gdzie kupić i jaka jest cena?

Co to kominiarka wojskowa?

Kominiarki wojskowe zazwyczaj kojarzone są z filmowymi przestępcami, używającymi ich podczas np. napadów na bank. Ma ona jednak na celu zapewnienie ochrony głowy i twarzy, przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi, takimi jak silny wiatr oraz mróz. Ich zadaniem oprócz utrzymania ciepła jest zapewnienie pokrycia skóry człowieka przy wykonywaniu misji wymagających wtopienia się w otoczenie lub przy polowaniu. Są sposobem maskowania stosowanym przez jednostki wojskowe od czasu II wojny światowej. Pokrywa znaczną część twarzy i dzięki temu trudniej przeciwnikowi rozpoznać postać. Przydaje się również osobom aktywnym fizycznie. Sporty takie jak jazda na rowerze lub na motocyklu, bieganie lub narciarstwo zimą, wymagają dodatkowej ochrony przed mroźnym powietrzem. Warto także wspomnieć, że również strażacy wykorzystują takie kominiarki. Pełnią funkcję ochronną przed poparzeniem, które powoduje ekstremalna temperatura oraz ogień.

kominiarka wojskowa

Z czego wykonana jest kominiarka wojskowa?

Kominiarka składa się z czapki i szalika, która jest wykonana z grubego materiału. Posiada wycięcie na oczy, jednocześnie zakrywając usta i nos. Zazwyczaj wykonywane są z lekkich i oddychających tkanin, do których należą między innymi: naturalne merino, bawełna, poliester, poliamid lub wełna merynosa. Możemy je również zakupić w różnych kolorach. Najbardziej uniwersalnym odcieniem jest czarny, ale znajdziemy je także w kolorach zieleni, moro oraz z nadrukami.

Kominiarka wojskowa – gdzie kupić i jaka jest cena?

Kominiarkę wojskową znajdziesz w sklepach związanych z akcesoriami militarnymi lub związanymi ze sportem. Ich cena waha się pomiędzy 20-80 zł. Jest ona zależna pod względem typu materiału, grubości i oddychalności.

Sklepy, do których warto zaglądnąć w celu zakupienia kominiarki wojskowej należą m.in.:

Specshop 

Sklep posiada szeroki wybór tanich kominiarek, których cena zaczyna się już od 20 zł. Materiał i rodzaj kominiarki są różnorodne, dzięki czemu z łatwością znajdziesz produkt, który będzie odpowiadał twoim wymaganiom. Co więcej, kominiarki są szyte w rozmiarach przystosowanych dla wielu użytkowników. Oprócz kominiarek znajdziemy odzież taktyczną, buty wojskowe, plecaki, torby oraz inne akcesoria wojskowe.

Militaria

Oferuje trzy rodzaje kominiarek: z jednym, dwoma lub trzema otworami. Wykonane zostały z elastycznych tkanin i są dostępne w rozmiarze uniwersalnym, który łatwo dopasuje się do kształtu i wielkości głowy użytkownika. Dla wygody użytkowania zastosowano płaski szew. Kominiarki są przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie, takich jak gracze ASG czy motocyklistów jak również dla funkcjonariuszy służb specjalnych i żołnierzy.

Milworld

Zaprojektowane są w oparciu o wieloletnie doświadczenia służb wojskowych na całym świecie. Różnią się one grubością, materiałem i stopniem oddychalności. Zapewniają odpowiednie dopasowanie do twarzy użytkownika. Dostępne są w wielu kolorach i kamuflażach. Cena kominiarek zaczyna się od 30 zł wzwyż.

Podsumowanie

Wojskowe kominiarki są idealne do noszenia w różnych warunkach atmosferycznych, a także do ćwiczeń i różnych zadań. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort oraz wygodę. Osoby aktywne, które często korzystają ze stoków narciarskich, jeżdżą na rowerach, motorach, a także gracze ASG, powinny zaopatrzyć się w tego typu kominiarkę.

Redakcja gunservis.pl

Redakcja gunservis.pl to dynamiczne wydawnictwo skupiające się na tematach związanych z bronią, militariami, outdoorem, samoobroną oraz strzelectwem. Nasza redakcja jest dedykowana wszystkim entuzjastom tych dziedzin, od pasjonatów strzelectwa sportowego po profesjonalistów z branży wojskowej i policyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kominiarka wojskowa
asg repliki
jaka lornetka

Jesteś zainteresowany reklamą?

jaka lornetka